+48 602 251 442      ul. Panewnicka 272, 40-773 Katowice         9:00 - 16:00 (Pon. - Pt.)

Spotkanie Zarządu GSOS w Dyrekcji WORD Katowice

Z okazji Święta Instruktora Nauki i Techniki Jazdy zostaliśmy zaproszeni w samo południe
8 sierpnia br. na spotkanie z przedstawicielami WORD Katowice w osobach:

Tomasz Ośmiałowski  –  Z-ca Dyrektora WORD

Krzysztof Przybylski –  Z-ca Dyrektora WORD

Krzysztof Tomczak –  Egzaminator

Delegatami Zarządu GSOS byli: Grzegorz Łapeta, Jarosław Kliś, Kazimierz Cudek, Franciszek Saługa, Piotr Jakubowski i Rałał Bryła.

Po wymianie kurtuazyjnych przywitań, wywiązała się dyskusja na temat bieżących i nadal nierozstrzygniętych naszych branżowych problemów.

1. Brak opublikowania na stronie www.word.katowice.pl już nakręconych filmów instruktażowych o prawidłowym przebiegu egzaminów praktycznych na każdą kategorię prawa jazdy. Krzysztof Tomczak po obejrzeniu materiałów filmowych zauważył wiele merytorycznych błędów odnoszących się do nazewnictwa stosowanego w filmach i porównując go do obowiązującego prawa o egzaminowaniu. Tworzy to problem prawny np. dla przyszłych postępowań sądowych o zaskarżonych wynikach egzaminów. Obecnie WORD nie może przejąć odpowiedzialności za tak opracowane filmy instruktażowe.

2. Jeszcze nie podjęto decyzji rozstrzygającej o zakupie pojazdów egzaminacyjnych na kat. B po zakończonym już przetargu. Nadal obowiązują prawne terminy uzupełnienia dokumentacji, możliwości sądowych protestów itp. Jeżeli będzie znana już decyzja w tej sprawie, to ukaże się informacja na stronie internetowej WORD-u. Innych pojazdów nie planuje się na razie wymieniać.

3. Rafał Bryła skrytykował stan placów manewrowych na kat. A a szczególnie ich czystość, bo zagraża to bezpieczeństwu osób zdających. Poruszono też potrzebę odnowienia linii stanowisk egzaminacyjnych na pozostałe kategorie.

4. Dla wszystkich uczestników zebrania protest egzaminatorów jest zrozumiały, zasadne są też ich postulaty, ale nikt nie pochwala strajku. Dziki strajk egzaminatorów krzywdzi naszych klientów i pośrednio jest też wbrew interesom OSK.

Dziś odsłon strony: 0 Suma odwiedzin: 22879
Spotkanie Zarządu GSOS w Dyrekcji WORD Katowice
Przewiń na górę