Fundacja Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wspólnie z Grupą Lotos realizuje drugą edycję ogólnopolskiego programu społecznego „Mistrzowie w drodze”. Ambasadorem akcji jest kierowca rajdowy, Wicemistrz Świata WRC2 – Kajetan Kajetanowicz. Program ma nie tylko edukować, ale i angażować młodych kierowców w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Celem działań zaplanowanych w ramach programu jest edukacja i promowanie bezpiecznej jazdy wsród młodych kierowców. Jednym z elementów programu „Mistrzowie w drodze” są szkolenia z doskonalenia techniki jazdy.
Ośrodki Szkolenia Kierowców mogą zarejestrować się na stronie https://www.brd.org.pl/mistrzowie-w-drodze do udziału w programie i zadbać o to, by ich kursanci przedłużyli proces szkolenia w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy.
W pierwszej kolejności do udziału w programie „Mistrzowie w drodze” BRD zaprasza instruktorów nauki jazdy. To oni mają zachęcać swoich kursantów do udziału w aktywnościach z BRD. Kursant po zdaniu egzaminu na prawo jazdy, by zakwalifikować się na szkolenie z doskonalenia techniki jazdy, musi wypełnić test on-line, który będzie dostępny na stronie w terminie od 1 sierpnia do 5 września 2021 r.
Kierowcy, którzy kurs prawa jazdy mają już za sobą, ale od zdobycia uprawnień nie minęły jeszcze dwa lata, też mają szanse na szkolenie z doskonalenia techniki jazdy. Mogą wystartować w konkursie w którym należy przygotować i przesłać materiał promujący bezpieczną jazdę: film/mem/scenariusz/plakat. Prace konkursowe będą przyjmowane od 20 sierpnia 2021 do 20 września 2021 r. Na zwycięzców konkursu poza udziałem w szkoleniu z doskonalenia techniki jazdy czeka zestaw niezbędnych akcesoriów samochodowych i BON NA PALIWO o wartości 500 zł !
Zapraszamy wszystkie OSK do udziału w Programie !
Zapoznaj się z:
– pismem Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego skierowanym do PFSSK
– regulaminem programu „Mistrzowie w drodze”
– zgłoszeniem dla OSK
– zgłoszeniem dla uczestników kursu na prawo jazdy
Opublikowano: 30.04.2021 r.