+48 602 251 442      ul. Panewnicka 272/2 , 40-773 Katowice         9:00 - 16:00 (Pon. - Pt.)

Obrady Rady opiniodawczo – doradczej Rzecznika Praw PPOSK

8 lipca 2022 r. odbyły się trzecie (pierwsze w 2022 r.) obrady Rady opiniodawczo - doradczej Rzecznika Praw PPOSK

Po zebraniu Zarządu Polskiej Federacji Stowarzyszeń Szkół Kierowców, o godz. 16:00 byliśmy delegatami na zebraniu Rady Opiniodawczo Doradczej Rzecznika Praw Przedsiębiorców Prowadzących OSK w osobach:
Roman Stencel – Rzecznik Praw PPOSK – Prezes OIGOSK,
Jan Szumiał – Prezes PFSSK,
Grzegorz Łapeta – Wiceprezes PFSSK,
Cezary Drozdowski – Wiceprezes PFSSK,
Krzysztof Bandos – Członek Rady Opiniodawczo-Doradczej,
Franciszek Saługa – sekretarz GSOS,
Krzysztof Szymański – Prezes PIGOSK,
Michał Szypura – Dyrektor Biura PIGOSK,

Rzecznik Roman Stencel przedstawił problem kadencyjności członków Rady Opiniodawczo-Doradczej i postanowiono wspólnie, że po zakończeniu kadencji rzecznika zakończy się też kadencja członków tej rady. Następnie analizowano reakcje dyrektorów WORD-ów na pismo rzecznika w sprawie usunięcia niedozwolonych klauzul i wymogów z oświadczeń o egzaminowaniu pojazdem podstawionym przez OSK. Większość dyrektorów ośrodków egzaminowania usunęła zbędne klauzule i wymogi, ale kilka WORD-ów odpowiedziało negatywnie.
Zdecydowano najpierw ponownie upomnieć ich o bezprawnych wymogach, a w kolejnym postępowaniu skierować dopiero zawiadomienie do prokuratury. Przygotowano też pismo do Ministerstwa Infrastruktury w sprawie poparcia dla protestujących egzaminatorów. W wyniku dyskusji postanowiono przeredagować jego treść, że chociaż popierając postulaty egzaminatorów, jesteśmy jednakże przeciwni tym protestom. Protest egzaminatorów negatywnie oddziałuje na egzaminowane osoby czyli na naszych klientów, a pośrednio także na finanse OSK.

Dziś odsłon strony: 0 Suma odwiedzin: 25188
Obrady Rady opiniodawczo – doradczej Rzecznika Praw PPOSK
Przewiń na górę