+48 602 251 442      ul. Panewnicka 272/2 , 40-773 Katowice         9:00 - 16:00 (Pon. - Pt.)

Europejska Karta Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Europejska Karta Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego to jedna z głównych inicjatyw Komisji Europejskiej na zmniejszenie liczby śmiertelnych ofiar wypadków drogowych. Apeluje do wszystkich organizacji o podjęcie działań na rzecz bezpieczeństwa na drogach całej Europy. Efektem tych wysiłków ma być obniżenie o 50% statystyk śmiertelności na drogach, a co za tym idzie ocalenie 25 tysięcy osób, które w ciągu roku giną w wypadkach samochodowych.

Cel ten ma zostać osiągnięty jedynie poprzez zaangażowanie jak największej liczby różnego rodzaju podmiotów – m.in. firm, stowarzyszeń i instytucji, które poprzez swoje działania mogą wpłynąć na zmniejszenie liczby ofiar wypadków drogowych. Dotychczas karta została podpisana przez ponad 1400 sygnatariuszy.

Co roku Komisja Europejska i Zespół Karty zachęcają do udokumentowania i dzielenia się dobrymi praktykami oraz nagradzają najlepsze inicjatywy w obszarze brd przyznając Excellence in Road Safety Awards.
W roku 2021 r. niniejsze zaproszenie do zgłaszania inicjatyw w obszarze brd jest wspierane przez Krajowe Punkty Kontaktowe w 27 państwach członkowskich UE. Punkty kontaktowe mogą również pomóc w formalnym zgłoszeniu inicjatyw.

Wytyczne dotyczące składania wniosków – pobierz plik

Dziś odsłon strony: 0 Suma odwiedzin: 24102
Europejska Karta Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
Przewiń na górę